Пілотний проєкт

Призначення освіти – зробити людину щасливою.

Ці слова Григорія Сковороди стали визначальними, коли вчителі 5-х та 6 -х пілотних класів Дубенського ліцею № 1, підсумовуючи результати адаптаційного циклу, ділилися досвідом реалізації принципів НУШ в життя на засіданні педагогічної ради «Впровадження Державного стандарту базової середньої освіти: виклики, реалії, стратегії». 6-ті пілотні класи закладу разом з учнями ще 135 шкіл в Україні перейшли на нову модель навчання з 1 вересня 2021 року.

На педраді вчителі розповіли, чи актуальними лишаються ранкові зустрічі. Йшлося про особливості оцінювання досягнень учнів класів НУШ, про впровадження нових підходів до навчання, про нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя, про цікаву робототехніку, про переорієнтування процесу із накопичення знань на розвиток дитини

Отримати зворотний зв'язок в умовах дистанційного навчання допомагало використання цифрових сервісів, дієвість яких учителі демонстрували на педраді.

НУШ у 5-6 класах йшла дуже складними лабіринтами: ковід, війна. Було нелегко долати виклики, та ми справилися, вистояли і зміцніли професійно. На своєму вчительському фронті ми опанували нові знання, технології, щоб іти в ногу з часом, щоб навчати й тоді, коли, здавалося б, це неможливо. У нас були наші помічники – учні. Їм змінювати життя в майбутньому. До цих змін готуємося разом сьогодні. Учні пілотних класів демонструють прогрес у вмінні приймати нестандартні рішення. Вони критично мислять, не бояться висловлювати власну думку, відкриті до співпраці, вміють працювати в команді й робити сумісні проєкти, проводити дослідження й самостійно знаходити відповіді на питання.

Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – педколективом, учнями та батьками – допоможе зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною.

НУШ уже крокує в 7 клас!






26 серпня 2022 року відбувся Освітній форум педагогічних працівників «Філософія змін 2.0. Освіта Рівненщини. Освітній фронт». В ході форуму відзначили кращих педагогічних та науково-педагогічних працівників освітньої галузі Рівненщини.

Серед нагороджених - наш вчитель математики та класний керівник пілотного 5-А класу Дубенського ліцею №1 – Катанаш Ярослава Ананіївна.

15 червня в РОІППО відбувся круглий стіл «НУШ: підсумки та сподівання», під час якого обмінювалися досвідом заклади області, що брали участь у пілотуванні нового Державного стандарту базової середньої освіти у 5-х класах.

Досвід педагогічного колективу Дубенського ліцею №1   презентувала директор ліцею Дехтярчук О.Ю. Колектив закладу успішно працює над  створенням сучасного, розвивального,  мотивуючого до навчання освітнього простору.


З життя  пілотних 5 класів Дубенського ліцею № 1

З  вересня 2021 року 136 закладів України – серед них і Дубенський ліцей № 1, що на Рівненщині, -  розпочали пілотування нового державного  стандарту для 5-9 класів.  Впродовж І семестру п’ятикласники – пілоти разом  зі своїми  вчителями творять нову освітню традицію держави, шукають, як  зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною, як навчитися отримані знання застосовувати  у повсякденному житті. Тому на уроках досліджуємо, випробовуємо, експериментуємо. За досягненнями І семестру ліцеїсти вперше отримають оцінки – це будуть бали за рівневою шкалою.


 



Оцінювання 5 клас НУШ


 21 жовтня 2021 року відбувся науково-практичний семінар «Панорама інноваційного досвіду пілотних закладів освіти Рівненської області із впровадження Державного стандарту початкової освіти» за участю Мельник Надії Адамівни, кандидата педагогічних наук, проректора РОІППО, координатора упровадження НУШ у Рівненській області, Салтишевої Вікторії Михайлівни, завідувачки кабінету дошкільної, початкової та спеціальної освіти РОІППО, та вчителів чотирьох шкіл Рівненщини, що пілотували Державний стандарт початкової освіти впродовж 2017 – 2021 рр.

Результати запровадження нового Державного стандарту освіти у Дубенському ліцеї №1, пошуків, імпровізацій та експериментів, що сприяли формуванню активної життєвої позиції учня у Новій українській школі, презентували Янок Валентина Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи,
Давидюк Валентина Володимирівна, Криштапюк Ірина Леонідівна, вчителі пілотних класів.
«Заключний акорд. Які ми є» - фільм про пілотів Дубенського ліцею №1.



 
Нова українська школа: перехід на наступний рівень

Учні четвертих пілотних класів Дубенської ЗОШ І – ІІІ ст. №1 надалі залишаються пілотами. Вже сформована команда вчителів,  які працюватимуть   у 5 -х пілотних класах. Проєкт "Навчаємось разом"  організував всеукраїнський онлайн-курс "Нова українська школа: перехід на наступний рівень».  Розпочався І етап навчання з питань розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації державного стандарту базової середньої освіти для учителів за участі керівників шкіл - учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня. 26 травня відбулася настановча конференція для  таких педагогічних команд. Попереду напружена творча робота педагогів, яка триватиме до вересня.






Пілоти з любов'ю про нашу Першу ...


Успіх пілотів Дубенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 - результат взаємодії команди



У МОН опублікували перелік учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти”.(Наказ МОН від 02.04.2021 № 406). Серед 136 шкіл України є Дубенська ЗОШ  І-ІІІ ст. №1 Рівненської області, яка 4 роки тому увійшла в пілотний проєкт НУШ.

З 1 вересня 2021року наші пілоти – четвертокласники розпочнуть пілотування уже 5 класу. Діти залюбки беруть участь у проєкті, бо вони досліджують і аналізують, вчаться здобувати знання у процесі власної діяльності і застосовують їх в життєвих ситуаціях. Бути пілотами – це цікаво!


Дубенська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 впродовж лютого - березня 2021 року пілотує нову Програму для менторів на підтримку реформи  Нова українська школа  «Підготовка наставників та супервізорів для вчителів англійської мови», що стартувала за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського інституту з розвитку освіти. Програму створено задля сприяння безперервному професійному розвитку вчителів. Вона буде апробована  93 вчителями  пілотних шкіл.  Учасником програми стала вчитель англійської мови Саюк Іванна Петрівна, яка відвідала тренувальний курс для супервізорів.

                  Апробація інструментів для менторства з вчителями школи.

 Вчитися – це весело та цікаво!

Знання іноземної мови завжди було ознакою високої культури, освіченості. Вчителі англійської мови у пілотних класах Дубенської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 Бондарчук Уляна Вікторівна та Саюк Іванна Петрівна завжди в пошуку нових  ідей для проведення уроків. Дітям подобається все нове і цікаве. Щоб процес навчання справді був ефективним, вчителі організовують навчальний процес так, щоб учні були здатні використовувати англійську мову як під час спілкування в реальних життєвих ситуаціях, так і для набуття знань.

Працюємо в командах:


Ведемо діалоги:


Ведемо "телепередачі" про цікаві види транспорту:


Закріплюємо лексичний матеріал у грі:


Працюємо в групах, граємо гру "BINGO":


Проєкт "School events":


У 2017 р. наказом МОН України від 13.07.2017 № 1028 "Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів"було запроваджено пілотний проєкт НУШ.
Проєкт нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 2017/2018 навчальному році  використовують у навчальному процесі 100 шкіл по всій Україні, які пілотують Нову Українську Школу. Серед них і Дубенська ЗОШ І-ІІІ ст. №1.( Наказ МОН України від 16.08.2017 № 1181 "Про затвердження експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти»")
Пілотний проєкт з англійської мови запроваджується в рамках підготовки до Реформи освіти 2018 «Нова українська школа за підтримки Британської Ради, Гете Інституту, посольства Франції в Україні та передбачає методичну підготовку вчителів іноземної мови, а також апробацію нових матеріалів з вивчення іноземної мови.

У школі навчається 2 пілотних класи по 28 учнів, у яких працюють класоводи Давидюк В.В., Криштапюк І.Л., вчитель  української мови  Постельжук Л.Г., вчителі англійської мови Рабченюк І.М.(2017-2020 н.р.), Саюк І.П.(2020-2021 р.н.), Бондарчук У.В., вчителі музичного й образотворчого мистецтва Марценюк Н.Г.(2017-2019 н.р.), Квасова Л.Г. та Кедись О.П., вчителі інформатики Дмитрієва В.М.(2018-2020 н.р.) та Дмитрієва О.П., які тісно співпрацюють між собою.


Немає коментарів:

Дописати коментар